Archyvas

"Jei esi akmuo - būk magnetas; jei esi augalas - būk mimozė; jei esi žmogus - būk meilė!" širdies aristokratiškumo ugdymą ragindamas sakė Viktoras Hugo.
"Nėra aukštesniųjų klasių. Tik širdis gali mus išaukštinti" sakė Gustavas Floberas.
"Tik pasitikėjimas Dievu, abejonę gali paversti tikrumu, blogį - gėriu, naktį - šviečiančia aušra. Ši tauta turi tvirtą sielą, kuri jai padėjo nepalūžti ir nuolat kurti!" – savo kalboje sakė Šventasis Tėvas.
Kiekvienu atveju turėkime patrauklią, jautrią ir mylinčią širdį, nes gyvenimo kaitroje galime pailsėti ir atsigauti tik širdies pavėsyje. Būkime kilnios sielos - dvasios aristokratais!


2019 - 2018 METŲ ĮVYKIAI [KARŠTOS NAUJIENOS]

2019-12-29 Kaune įvyko Lietuvos aristokratų sąjungos bendruomenės šventinis Naujųjų metų pokylis. 

2019-12-11 Kauno apskrities viešojoje bibliotekoje (Radastų g. 2, Kaunas) įvyko organizatorių Lietuvos Laisvės Kovos Įamžintojų Sąjūdžio paskaita ir diskusija, skirta literato, ateitininko, Lietuvos partizano Broniaus Krivicko-Vilniaus 100-ųjų gimimo metinių minėjimui, kurioje dalyvavo ir Lietuvos aristokratų sąjungos atstovai. Vakarą vedė doc. dr. Darius Kuolys, doc. dr. Rita Tūtlytė, prof. dr. Vykintas Vaitkevičius. Geros raiškos nuotraukosvideo

2019-12-08 Lietuvos aristokratų sąjungos bendruomenė pakviesta Jonavos krašto moterų asociacijos "Jonavietė", dalyvavo Kalėdinėje-labdaringoje popietėje, vykusioje Janinos Miščiukaitės vardo meno mokykloje. Rėmėjų suaukotos lėšos buvo skirtos gerai besimokantiems Vaikų gerovės centro globotiniams, talentingiausiems meno mokyklos ugdytiniams.

2019-12-05 LSMU Veterinarijos akademijos salėje, Kaune, vyko konferencija "Vilijampolė amžių sandūroje", apie senosios Vilijampolės istoriją, minėtas jos prisijungimas prie Kauno miesto 100 - osios metinės. Lietuvos aristokratų sąjungos bendruomenė šioje konferencijoje dalyvavo pakviesta organizatorių Etninio paveldo bendruomenės „Kauno Veršva". Vilijampolė yra viena seniausių Kauno miesto mikrorajonų, o istorija byloja, kad senoji Vilijampolė turėjo savarankiško miestelio statusą. Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės Didysis etmonas ir Vilniaus vaivada Jonušas Radvila 1652 metais iš užsienio kvietė atvykti amatininkus, pirklius ir kitus į jo žemėse kuriamą Vilijampolės miestelį, 1791 m. Vilijampolė gavo turgaus privilegiją, sparčiai besivystant gamybai, kūrėsi verslai, mokymo įstaigos, socialinės ir kultūros bendruomenės. Vilijampolė 1795- 1815 m. kartu su tuometiniu Kauno miestu tapo pasienio zona tarp Rusijos imperijos ir Rytų Prūsijos. Vykstant 1830 - 1831 m. valstiečių pasipriešinimui prieš carinę valdžią, Vilijampolę užima sukilėliai, 1863 m. buvo suimtas ir laikomas sukilėlių vadas Paberžės kunigas Antanas Mackevičius. 

2019-12-01 Lietuvos aristokratų sąjungos bendruomenės atstovai Panemunės pilyje (Jurbarko r.) dalyvavo dvarų paveldo tyrinėtojo, menotyros doktoranto Mariaus Daraškevičiaus paskaitoje "Magiškasis kambarys: gyvybinga ir prisitaikanti vaistinėlės tradicija Lietuvos bajorų namuose". Renginio metu akis džiugino Kidulių dvaro istorinių šokių studijos "II ballo della luna" (liet. Mėnulio šokis) programa. Taip pat vyko Kalėdinių "dvaro vaistinėlės" dovanų mugė (sveikatos produktai, džiovintų gydomųjų žolelių arbatos, prieskoniai ir kiti delikatesai).

2019-11-24 įvyko Lietuvos aristokratų sąjungos narių lapkričio mėnesio susirinkimas. Po susirinkimo aplankėme Aleksote įsikūrusius senelių namus. Ačiū mūsų narei Danutei Žilinskienei Olivier už puikią susirinkimui paruoštą aplinką ir šiltą priėmimą.

2019-11-22 minint Valstybės archeologijos komisijos steigimo 100-mečio sukaktį, Istorinėje Lietuvos Respublikos prezidentūroje Kaune, įvyko tarptautinė mokslinė konferencija, kurioje dalyvavo ir Lietuvos aristokratų sąjungos nariai. Renginio metu pranešimus skaitė Lietuvos bei užsienio šalių archeologai, paveldosaugininkai, istorikai. Buvo aptariama archeologijos mokslo istorija ir šiandienos mokslo pasiekimai, o renginį organizavo Lietuvos archeologijos draugija. Renginio programa[Grįžti↑]

2019-10-19 Lietuvos aristokratų sąjungos bendruomenė gražią rudenio saulėtą dieną surengė spalio mėnesio renginį. Aplankėme Puntuką ir Lajų taką Anykščių r., Akmenos dvarą, esantį Akmenos kaime, Anykščių r., kur dvarininkai Regina ir Rimgaudas Žirgulevičiai mus svetingai priėmė ir aprodė dvaro kompleksą, papasakojo įdomias dvaro istorijas. Dvaro teritorijoje iškilmingai paminėjome medžiotojų ir gyvūnų globėją šv. Hubertą (tikroji šventės diena minima lapkričio 3-ąją), įvyko taikliojo šaudymo varžybos bei apdovanojimų ceremonija. Organizacijos etmonui- heraldui Romualdui Jakuboniui suteiktas Lietuvos aristokrato Riterio titulas ir įteikta insigninė juosta, pasveikinti jubiliatai, o toliau vyko dvaro vakaronė. Renginyje dalyvavo Etnopaveldo Bendruomenė "Kauno Veršva" atstovai, buvo užmegsti glaudūs bendradarbiavimo ryšiai, įgijome naujų draugų ir narių. Prie jau įteiktos oficialios padėkos, papildomai dėkojame dvarininkų Reginos ir Rimgaudo Žirgulevičių šeimai už svetingumą ir nuoširdumą, patriotiškimą bei aristokratiškų vertybių puoselėjimą!

2019-10-07 Lietuvos aristokratų sąjungos bendruomenė, Pažaislio vienuolyno ansamblio istoriniuose svečių namuose gilino žinias ir dalinosi patirtimis vykusioje tarptautinėje konferencijoje: Kultūros kelių vaidmuo regionų vystymuisi vystytojų akimis. Pranešimus skaitė svečiai iš Norvegijos, Didžiosios Britanijos ir Vokietijos kultūros organizacijų, diskutuojama apie kultūros kelių socialinę, ekonominę ir kultūrinę naudą regionams. Renginių vieta pasirinkta neatsitiktinai – Kaune susitinka ne vienas kultūros kelias: Šv. Jokūbo kelias, Hanzos kelias, Žydų kultūros paveldo kelias ir kiti. Renginių ciklas rengiamas Europos ekonominės erdvės dvišalio bendradarbiavimo fondo lėšomis. Kultūros ministerijos viceministrės Ingridos Veliūtės teigimu, kultūros kelių svarba šiandien didelė kaip niekad: turime tikslą atsigręžti į regionus ir juose mažinti kultūrinę atskirtį. Kultūros keliai svarbūs ir todėl, kad jie kuria kultūrinę, edukacinę, socialinę, ekonominę vertes, skatina naujų verslų kūrimąsi, viešųjų įstaigų ir privataus verslo bendradarbiavimą, užtikrina tvaraus turizmo vystymą. Renginio programa.

2019-10-05 Lietuvos aristokratų sąjungos bendruomenė džiaugėsi ir sveikino Sigitą Tamkevičių – Sant’Angela Merici titulo kardinolą. Popiežius naujiesiems kardinolams paskyrė Romos vyskupijos titulą ar diakoniją. Tai Romos vyskupijos parapijos, skiriamos kardinolams, juridiškai priklausantiems Popiežiaus vyskupijai Romai. Popiežius Pranciškus Sigitui Tamkevičiui įteikė žiedą ir kepuraitę. Kardinolas Sigitas Tamkevičius SJ: kol kas išbandymo laisve Lietuva dar neišlaikė, deja mūsų visuomenėje dar per daug savanaudiškumo. VATICANNEWS.VA

2019-10-03 Lietuvos aristokratų sąjungos bendruomenė pakviesta visuomenininko Raimundo Kaminsko su Kovo 11-osios gatvės bendrija dalyvavo šviečiant Kauno Simono Daukanto progimnazijos mokinius apie pilietiškumą ir patriotiškumą, surengtoje konferencijoje "Pilietiškumo ir patriotizmo stiprinimas per bendruomeninę veiklą Gričiupio seniūnijoje" ir socialinių artefaktų parodoje "Lietuvos šaulių sąjungos raidos ypatybės iki 1940 m.". Taip pat paminėjome Šv. Kazimiero 561 -asis gimtadienį ir dailininko bei architekto Tautvilo Rinkevičiaus 70 -metį Kauno senamiestyje.

2019-08-23 Lietuvos aristokratų sąjungos bendruomenė prisiminė ypatingas susitelkimo, bendrystės ir vienybės akimirkas bei šventė "Baltijos kelio" 30-metį, susirinkdami A2 magistraliniame kelyje Lietuvoje ir Mūšios miško parke Didžiosios kovos apygardos partizanams atminti, Kadrėnuose, Ukmergės r. Prieš 30 metų – 1989 m. rugpjūčio 23 dieną du milijonai Baltijos šalių gyventojų su viltimi, kad netrukus viskas pasikeis, vieningai susikibo rankomis į 600 km ilgio gyvą grandinę per Baltijos šalis ir išreiškė ryžtingą nepriklausomybės atgavimo ir valstybingumo siekį. Brolybe ir vienybe trykštantis "Baltijos kelias" ne tik tarptautiniu mastu paviešino visų trijų valstybių bendrą laisvės kovą ir tapo ryžtingu žingsniu padėjusiu pasiekti  nepriklausomų Baltijos valstybių atkūrimo, bet ir davė postūmį demokratiniams judėjimams kitose pasaulio šalyse.

 

2019-08-10 Lietuvos aristokratų sąjungos bendruomenė dalyvavo dvariškoje Kidulių miestelio šventėje - Kiduliams 460 metų jubiliejuje. Šio miestelio draugiška bendruomenė turi nuostabų dvarą ir jaukią aplinką bei visad liksmai nusiteikusius meno kolektyvus. Pasiūlėme šiam renginiui aristokratiškumo edukacinę programą (suaugusieji tobulino aristokratiško elgesio ir etiketo įgūdžius, jaunimas lipdė ir piešė šeimos herbus), konkursą jaunimui ir susilaukėme didelio susidomėjimo, pristatėme dvare gyvenusio barono Ivano fon Offenbergo giminės genealogiją ir naudotus herbus, mūsų bendruomenės narė Karolinos Krivickaitė dovanojo savo solo koncertą. Visų šventės dalyvių akivaizdoje Lietuvos aristokratų bendruomenės nariams iškilmingai buvo įteikti Kilmingumo pripažinimo aktai. Nuoširdžiai dėkojame šventės organizatoriams!

 

2019-07-27 įvyko Lietuvos aristokratų sąjungos Senato posėdis ir narių susirinkimas. Senato posėdžio metu patvirtintas Kilmingumo pripažinimo aktas. Pasveikinome narius gimtadienio proga. 

 

2019-07-12 inauguruotas Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitana Nausėda. Drauge kurkime gerovės Lietuvą!

1918 m. liepos 11 d. A. Smetonos vadovaujama 13 delegatų  dauguma priėmė nutarimą dėl Lietuvos valstybės paskelbimo paveldima konstitucine monarchija ir Viurtembergo grafo Wilhelmo fon Uracho išrinkimo Lietuvos karaliumi Mindaugu II.
Grafo Vilhelmo fon Uracho Mindaugo II anūkas princas Inigo fon Urachas ir princesė Danielle fon Urach (Lietuvos liaudies buities muziejuje, Rumšiškės, Kaišiadorių r.).
Nuo 2018-07-11 princas Inigo fon Urachas Lietuvos aristokratų sąjungos globėjas!

2019-07-07 Šv. Jurgio Kankinio bažnyčioje Lietuvos aristokratų sąjungos bendruomenė meldėsi už  Ričardą Algimantą Kliučinską, kuris buvo tikras dvasios aristokratas, į amžinybę išėjo tik prieš mėnesį ir išliko artimųjų bei tikrų draugų, bendražygių širdyse. Aplankėme pasiligojusią organizacijos signatarę ir revizijos pirmininkę Gražiną Teresę Pabrinkytę, kuriai nuoširdi bendrystė bei moralinė parama šiuo metu labai reikalinga. Mums kiekvienas bendruomenės narys labai svabus, visada skiriame ypatingą dėmesį ir pasiryžę bet kada ištiesti pagalbos ranką.

2019-07-04 Lietuvos aristokratų sąjungos bendruomenė lankėsi Zyplių dvare (Lukšiai, Šakių r.), kur  pasitinkant liepos 6 - ąją Valstybės - Karaliaus Mindaugo karūnavimo dieną,  prasidėjo renginių ciklas šiai Lietuvai svarbiai dienai paminėti. Arklidžių galerijoje buvo atidaryta Vido Cikanos skulptūrų - fotografijos paroda "ATGIMIMAS. LAISVĖ. ATMINTIS" pirma dalis. Autorių sveikino Šakių rajono savivaldybės meras E.Pilypaitis, Lukšių kultūros centro direktorė D. Bukšnienė, Šakių tautodailininkų bendrijos "Dailius" nariai ir gausus būrys susirinkusių artimųjų, draugų ir bendraminčių. Antroji renginio dalis vyko centriniuose rūmuose. Apie Grafo Vilhelmo fon Uracho Mindaugo II anūką princą Inigo fon Urachas pasakojo Asociacijos Lietuvos karališkieji rūmai vadovas Stanislovas Švederasm, vėliau kalbėjo princas, kuris Lietuvoje vieši šį kartą tris dienas. Muzikinius kūrinius susirinkusiems atliko Kauno valstybinio muzikinio teatro solistas P. Padleckis (tenoras), R. Blaškytė (pianinas) ir A. Tamulaitis (fleita). Prieš tai princas lankėsi Rokiškio dvare. Geros raiškos nuotraukos

2019-06-29 Lietuvos aristokratų sąjungos bendruomenė dalyvavo gyvosios istorijos festivalyje "Jotvos vartai", kuris vyko Alytaus dainų slėnyje. Tai edukacinės reikšmės renginys, atspindintis jotvingių krašto 12-14 amžiaus istorijos bei archeologijos laikmetį taip pat ir vėlesnių Europos istorijos laikotarpių kultūrą, gyventojų buitį, dainas, šokius, muziką. Renginyje dalyvavo dalyviai iš 7 valstybių, buvo pristatoma ne mažiau 20 skirtingų senovinių amatų, muziejaus parodos bei ekspozicijos, Lietuvos kariuomenės karinė operacija bei ginklų paroda, galiūnų konkursas mėgėjams bei profesionalams, vakaro kova, dvikovos. Stebėjome Jotvos pilies puolimą, klausėmės Indie-jogos ir etnomuzikos žvaigždės iš Ukrainos, lankėmės Alytaus piliakalnį, kuriame turėjome organizacijos priemonę, su visa Alytaus istorija mus supažindino, šiame mieste gyvenanti, mūsų organizacijos Dzūkijos reagiono atstovė Irena Daugelienė. Bendruomenė į savo gretas prėmė naują narę iš Zarasų.[Grįžti↑]

2019-05-25 Lietuvos aristokratų sąjungos bendruomenė Lietuvos Šveicarijoje atšventė organizacijos gimtadienį ir etmono - heraldo Romualdo Jakubonio jubiliejų. Šventės metu aplankėme Šveicarijos gyvenvietėje esantį ir baigiamą remontuoti Barborlaukio medinį dvarą. Įvyko šaudymo varžybos ir kiti įdomūs užsiėmimai. Lietuvos aristokratų sąjungos taurė įteikta šaudymo varžybų nugalėtojai Ritai Krivickienei.

2019-04-20 Lietuvos aristokratų sąjungos vėliava  visai savaitei išvyko į Graikijos Rodo salą (gr. Ρόδος), esančioje Egėjo jūros rytuose ir plevėsavo įvairiose istorinėse vietovėse, kuri susilaukė didelio vietinių gyventojų ir turistų dėmesio. Rodo sala žymi vienu iš septynių pasaulio stebuklų – Rodo kolosu. Rodo mieste istorija juntama kiekviename žingsnyje. Savo pėdsakus čia paliko romėnai, bizantiečiai, turkai, jų viešpatavimo laikus mena trys vėjo malūnai netoli šv. Nikolajaus forto, Naujasis turgus, Viešosios administracijos pastatas, Madrakio uosto įėjimas su dviem elniais. Būdami šiame mieste verta aplankyti Apolono šventyklos griuvėsius, įspūdingą antikinį stadioną po atviru dangumi, Didžiojo magistro rūmus. Šiek tiek toliau nuo miesto – Monte Smith (Aghios Stephanos) kalva, nuo jos atsiveria nuostabus vaizdas į pakrantę. Viduramžiškas Rodo miesto senamiestis yra įtrauktas į pasaulio paveldo sąrašą. Šiandien Rodo sala yra viena iš populiariausių turistų lankomų vietų Europoje. Plačiau Vikipedijoje.

2019-03-16 Lietuvos aristokratų sąjungos bendruomenė susirinko paminėti Knygnešio dieną ir aptarti praėjusių metų veiklą bei patvirtinti 2019 metų veiklos programą. Pasveikinti kovo mėnesį gimę LAS nariai.

2019-03-11 Lietuvos aristokratų sąjungos bendruomenė Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dieną šventė Veliuonoje, kur kultūros centre vyko puikus paminėjimas. Mėgavomės puikiu spektakliu "Barboros Radvilaitės ir Žygimanto Augusto meilės istorija", kurį atliko istorinių šokių studija "Saltare Festum", vadovė Irma Svetlauskienė. Vykdami į šventę pakeliui aplankėme istorines vietas, Lietuvos trispalvę, orgizacijos ir giminės vėliavas nešėmės bei iškėlėme ant aukščiausių piliakalnių. Veliuonos KCLAS sveikinimas.

2019-02-16 Lietuvos aristokratų sąjungos bendruomenė dalyvavo Ateitininkų rūmuose vykusiame Valstybės atkūrimo dienos labdaringame pokylyje "Būk pasveikinta, Lietuva!". Pokylyje proginę kalbą sakė publicistas Vidmantas Valiušaitis, šventinę nuotaiką mums sukūrė operos solistė Ona Kolobovaitė. Po koncerto laukė furšetas, labdaringa loterija, aukcionas bei iškilmingi pokylio šokiai. Šiemet pokylyje aukciono ir loterijos metu surinktos lėšos bus skiriamos Ateitininkų vadovų kursams, skirtiems paruošti jaunuolius būti gerais ir kompetetingais vadovais, kurie žino, kaip elgtis, kaip spręsti iškilusius sunkumus, būti pavyzdžiu kitiems vadovams ir vaikams ateitininkų rengiamose stovyklose, akademijose, savaitgaliuose ir kituose renginiuose. Iškiliai bei džiugiai paminėjome brangią valstybės šventę!

2019-02-13 Lietuvos aristokratų sąjungos vardu pasirašytas svarbus dokumentas ir gautas patvirtinimas. EUROPA NOSTRA ragina prisiimti bendrą atsakomybę atskleidžiant mūsų bendro kultūros paveldo telkiančią galią ir potencialą kuriant taikesnę, klestinčią, patrauklesnę ir teisingesnę Europą. Organizacijos interneto svetainėje jau paskelbtas Paveldo komisijos į lietuvių kalbą išverstas dokumentas "Berlyno raginimas veikti" ("Berlin Call to Action").

2018-iems metams baigiantis bei prasidėjus 2019-iems, gavome Lietuvos aristokratų sąjungos garbingų ir visada maloniai laukiamų draugų sveikinimų! Baronessa Olga Vakselyte-Larson (Veliuonos dvaro savininkė) atsiuntė mums gražią nuotrauką ir mums rašė: Su Naujais Metais, mano draugai! Jo šviesybė princas Inigo von Urachas, Uracho kunigaikštis, Württembergo grafas ir paskutinio Lietuvos karaliaus Mindaugo II anūkas, Lietuvos aristokratų sąjungos globėjas, per šv. Kalėdas pasidalino savo šeimos įspūdingomis nuotraukomis (2018 m. susituokė sūnus).

2018-12-17 Lietuvos aristokratų sąjungos bendruomenė siekdama paremti vienuolyno ansamblio remonto darbų tęstinumą, lankėsi Kauno benediktinių vienuolyne – Šv. Mikalojaus bažnyčioje ir skyrė savanorišką auką. Išklausyta įdomi paskaita, lydėjo nuoširdi malda. Kartu gera daryti gerus darbus! [Grįžti↑]

Aštuonios seserys prieš keturis šimtmečius pradėjo Kauno benediktinių bendruomenės gyvavimo istoriją. Sunkią, pilną išbandymų ir netekčių. Caro valdžios įsakymu nebeleidus priimti jokių naujokių, seserys buvo paliktos išmirti. Benediktinių vienuolyno gyvenimas apipintas legendomis, tačiau kiekvienoje legendoje glūdi nors krislelis tiesos. Moterų perauklėjimo vieta ar kareivių lazaretas – ne vienintelės įstaigos įsikūrę vienuolyno celėse, nederančios prie vienuoliškos dvasios. Prieš ketvirtį amžiaus sugrįžusios seserys benediktinės tarsi iš naujo įkūrė vienuolyną, sugrąžino maldą ir tą ypatingą aurą, kuri juntama vos pravėrus Šv. Mikalojaus bažnyčios duris.

2018-12-15 Lietuvos aristokratų sąjungos bendruomenė iškilmingai atšventė palydėdami senuosius metus. Pasigrožėję ant Šv. Pranciškaus Ksavero (jėzuitų) bažnyčios panoraminės terasos pasipuošusio Kauno vaizdais, aplankėme Kauno pagrindinę eglutę, lankėmės Kunigaikščio Vytauto Didžiojo Švč. Mergelės Marijos ėmimo į dangų bažnyčioje, kurioje buvo pašventintos mūsų giminių ir organizacijos vėliavos. Perkūno name mėgavomės patiekalais, atkurtais pagal autentiškus viduramžių receptus, turėjome viduramžių etiketo pamoką bei šokius ir žaidimus. Pasveikinti ir apdovanoti gera nuotaika, grįžome į namus laukti Šv. Kalėdų ir Naujųjų metų.

2018-12-02 Renavo dvaro sodyboje (Dvaro g. 2, Renavas, Mažeikių r.) vyko Akmenės ir Mažeikių kraštotyrininkų susitikimas, drauge dalyvavo ir besidomintys šio krašto bei visos Lietuvos istorija. Renginio metu buvo rodoma filmuota medžiaga apie šių metų rudens archeologinius žvalgymus, pristatyti jų rezultatai, VŠĮ "Akmenės istorijos muziejaus" kraštotyrinės veiklos naujienos, pasidalinta kraštotyrinės veiklos patirtimi, susipažinome su Renavo dvaro ekspozicijomis.

Renavo dvaro sodybos kompleksui priklauso rūmai ir XIX a. I p. statiniai: svirnas, arklidė, du tvartai, ūkinis pastatas, sandėlis, rūsys, oranžerijos liekanos bei 1870 m. pastatyta oficina.
Ankstesnis Renavo vardas buvo Gaurė arba Gaurai, dažnai minimas ir Gaurelių vardas. Seniausias dokumentas, kuriame paminėtas Gaurų dvaras, yra 1589 m. gruodžio 26 d. Luobos ir Gaurelių dvaro inventorius. Jame rašoma, kad Gaurų dvarą nuomojo broliai Burbos. Tuomet dvaro pastatas buvęs medinis, šiaudiniu stogu. Taigi savininkai bei dvaro valdų nuomininkai buvo: Adamko-Adomkovičiai, Raseiniškiai, Burbos, Puzinai, Gorskiai, Arensai, Veisai, Makovieckiai, Zabielos, Bialozorai, Huščos, Tiškevičiai ir kitos tarpusavyje susigiminiavusios šeimos.
XVII a. pabaigoje dvarą įsigijo suvokietėjusių prancūzų Renė (vok. Rönne) giminė, kurios šaknys – Vokietijoje, Brėmene. Lietuvoje ji buvo žinoma jau nuo XV a. pradžios. Leidimą apsigyventi Lietuvoje ši giminė gavo iš Rygos arkivyskupo. Labiausiai jis suklestėjo vokiškos kilmės baronams Rönne, pavertus dvarą savo centrine valda (1753 m.). Renavo vardu dvarą pradėta vadinti tik nuo 1780 m. pagal Gaurės (Gaurų) bažnyčios fundatoriaus Renė pavardę. Tačiau abu pavadinimai (Gaurai ir Renavas) išliko iki XX a., tik Gaurai virto pagrindinio Renavo dvaro dalimi (palivarku). XIX a. viduryje Gaurai dar buvo vadinami Antapoliu, manoma, kad nuo dvaro savininko Antano Renė vardo. 
Daugiau apie Renavo dvaro sodybą RENAVODVARAS.LT [Grįžti↑]

2018-11-24 dalyvavome įspūdingame VIII-ajame tarptautiniame mėgėjų teatrų festivalyje "Karnavalas", kuris vyko Ramučių kultūros centro laisvalaikio salėje, kurį organizavo aktorė Hana Šumilaitė. Žiūrovus linksmino, švietė teatriniais žanrais ir auklėjo net 3 Lietuvos (Šakių, Kudirkos Naumiesčio, Ramučių kultūros centro) bei 2 užsienio svečių teatrai: Tykocino istorinis teatras (Lenkija) ir Sakartvelo, Chulo miesto valstybinis teatras. Kompetetinga komisija nutarė, jog menininkės Elenos Balsiukaitės sukurta kaukė "Grand Prix", keliauja į Kudirkos naumiesčio teatrą "Savi" (režisierė Laima Mockevičienė), taip pat šio teatro pagrindinis aktorius „Burbulis“ gavo apdovanojimą "Už geriausią vyro vaidmenį", o "Už geriausią moters vaidmenį" apdovanota aktorė iš Tykocino miesto. Festivalio žiūrovai ne tik žiūrėjo puikius, įdomius, skirtingo žanro spektaklius, bet ir grožėjosi Veliuonos kultūros kultūros centro istorinių šokių studijos "Saltare Festum" pasirodymais (vadovė Irma Svetlauskienė). Festivalio vakarą vainikavo įspūdingas "Viduramžiai.lt" ugnies šou. Tikrą furorą sukėlė, ypač vyrų tarpe Daivos Mikuckienės (Londonas) sukurtos drabužių kolekcijos "Baroko kurtizanės" ir "Juoda". Kolekcijos modeliais tapo ne tik Voškonių laisvalaikio salės mėgėjų teatro "Siena" aktorės, bet ir viešnios iš Sakartvelo.

Ilgai netilo Voškoniuose sakartvelų, lietuvių, lenkų dainos ir šokiai. Mezgėsi naujos pažintys bei draugystė.

2018-11-18 Lietuvos aristokratų bendruomenės atstovai vyko į Zyplių dvarą (Beržų g. 3, Tubelių k., Lukšių sen., Šakių raj.), kur dalyvavo Lietuvos pilių ir dvarų asociacijos renginyje, skirtame kultūrinei savanorystei ir dvarų kultūros puoselėjimui. Renginyje apie savanorystę papasakojo Europos savanorių tarnybos asociacijos "Saltes" steigėja Akvilė Budreckytė, dvarų kultūros tyrinėtojas architektas Marius Daraškevičius įdomiai pasakojo apie dvarų vaistinėlių tradicijas. Renginį paįvairino muzikantų Gedimino Sederavičiaus ir Pijaus Česaičio muzikiniai pasirodymai. Nuoširdžiai dėkojame Zyplių dvaro atstovams už šiltą priėmimą!

Lietuvos pilių ir dvarų asociacijos vykdomas tarptautinis projektas "LEVER" skirtas skatinti savanorystę ir vystyti naujus būdus retai apgyvendintoms vietovėms atgaivinti.

2018-11-08 Tado Vrublevskio (gimė 1858 m. lapkričio 8 d., advokatas, bibliofilas, visuomenės veikėjas) gimtadienio proga Lietuvos aristokratų sąjungos bendruomenė lankėsi LMA Vrublevskių bibliotekos rūmuose Vilniuje, Žygimantų g. 1. Ekskursijos metu susipažinome su rūmų istorija, siekiančia 130 metų, pasivaikščiojome po skaityklas, apžiūrėjome Bibliotekoje saugomų knygų ir kitų dokumentų įvairovę, mums buvo atverti Vrublevskių šeimos albumai. Ačiū LMA Vrublevskių bibliotekos Komunikacijos skyriaus Kultūrinės veiklos specialistei Linai Anušauskienei už puikią ekskursiją ir turiningai praleistą laiką. 

Šį labai įdomų lapkričio mėnesio renginį užbaigėme pietumis jaukioje kavinės aplinkoje.

2018-10-13 Lietuvos aristokratų sąjungos bendruomenė vyko į aristokratišką medžioklę Jonavos rajono miške. Organizacijos etmonas- heraldas, Dryja herbo bajoras Romualdas Liudvikas Jakubonis pravedė edukacinę programą apie vieną iš pirmųjų profesijų - medžioklę, jos sampratą ir specifiką, naudojamus ginklus ir įrankius. Oficialiai iškėlus vėliavą, pagal nuo viduramžių aristokratijos suformuotas medžioklės tradicijas ir ritualus atidarytas medžioklės sezonas, surengtos šaudymo varžybos, paminėtos artėjančios šventės - Šv. Huberto ir Medžiotojų diena (švenčiama lapkričio 3 d.), taip pat su gimtadieniu pasveikinta Zadora herbo bajorė Irena Daugelienė. Pirmąją vietą šaudymo varžybose užėmusi Legitimacijų ir heraldikos komisijos pirmininkė, Leliva herbo bajorė Deimantė Gedvilaitė, oficialiai nuleido vėliavą. Aristokratiškos medžiokės pabaigoje, su trimito garsais, pagarbiai atsisveikinta su mišku ir jos gyventojais.

"Mūsų nebuvo – miškas buvo, mūsų nebus – miškas bus" – toks amžinas mūsų žmonių – tiek bajorų, tiek liaudies – priežodis.[Grįžti↑]

2018-09-15 Lietuvos aristokratų sąjungos bendruomenė vyko į Latviją, kur lankėsi Rundalės rūmų ansamblyje, Mežotnės ir Bauskės pilyse. Mežotnės pilyje iškilmingai įšventinta į Lietuvos aristokrates, bajorė Danutė Žilinskienė Olivier, herbas Olivier.

2018-08-18 Lietuvos aristokratų sąjungos bendruomenė vyko į Kidulių dvaro dienos šventę. Šventinė programa prasidėjo nuo klasikinės muzikos koncerto prie dvaro terasos (Zitos Martinavičiūtės - sopranas, Nijolės Baranauskaitės - fortepijonas, Irenos Žilinskienės - koncerto vedėja, koncerto programoje senoviniai rusų romansai ir neapolietiškos dainos), vėliau renginyje stebėjome Šakių cirko mokyklos pasirodymą, teatralizuotą dvaro legendą, Kauno pavieto Laisvieji šauliai drebino Kidulius patrankų šūviais ir atliko dvikovos inscenizaciją, o mūsų bendruomenė vedė vaikams edukacines programas apie bajoriją ir jų atributiką. Renginio metu bajorės Irena Daugelienė, herbas Zadora ir Beata Broniukaitytė, herbas Dryja, įšventintos į Lietuvos aristokrates.  Straipsnis: DRG.LT

Po puotos Kidulių dvare, viešėjome Veliuonos dvare, kur mus svetingai priėmė baronessa Olga Vakselyte-Larson.

2018-07-11 Lietuvos aristokratų sąjungos bendruomenė dalyvavo Lietuvos Tarybos 1918 m. liepos 11 d. nutarimo 100-mečio minėjime Trakų pilyje, kuriame svečiavosi Lietuvos karaliumi išrinkto grafo Vilhelmo fon Uracho Mindaugo II vaikaitis princas Inigo von Urachas ir princesė Danielle von Urach. Oficialu: princas Inigo von Urachas Lietuvos aristokratų sąjungos globėjas! Daugiau nuotraukų. Straipsnis: TRAKU-ZEME.LT

2018-07-07 lankėmės neeilinėje muzikos ir dailės šventėje - "Menų fiesta", skirtoje Mindaugo karūnavimo dienai paminėti, Vileikių k., Šiaulių r., kurią organizavo Šiaulių krašto bajorų sąjunga. Sodybos erdvę savo darbais džiugino dailininkai iš Kauno ir Šiaulių, tai Gintaras Tadauskas, Daiva Zylė, Edita Rimkienė, Roma Serapinaitė (Kaunas), Nijolė Šikšniūtė Simanauskienė, Petras Rakštikas, Aneta Grabauskaitė-Koryznė ir Laima Andruškevičienė (Šiauliai), koncertavo Lietuvos aristokratų sąjungos dainininkė Karolina Krivickaitė, sielos stygas virpino dainuojamosios poezijos atlikėjai iš Klaipėdos, tai Jonas Baltokas ir grupė JieDu (Vilija Gruodytė-Šeputienė ir Ramūnas Šeputis), poezijos skaitovė ir dailininkė Edita Mira. Vykdami į šią šventę aplankėme Šiluvą, Tytuvėnus ir kitas Žemaitijoje esančias Lietuvos istorines vietas. Šiluvos Švč. Mergelės Marijos Gimimo bazilikoje pašventinta Lietuvos aristokratų sąjungos vėliava.

2018-07-05 dalyvavome Laisvės kario skulptūros atidengimo ceremonijoje. Kaunas įteikė pačią gražiausią dovaną jubiliejų švenčiančiai Lietuvai.

2018-06-30 dalyvavome XV tarptautinio gyvosios karo istorijos festivalyje "DELTUVA 2018 VILKMERGĖS MŪŠIS 1812-2018". Organizavome smagius ir įdomius užsiėmimus mažiesiems renginio dalyviams bei jų tėveliams - pasakojome apie Deltuvos mūšį, senovėje egzistavusius luomus, bajoriškus giminės ir šeimos herbus, jų sandarą ir reikšmę, rengėme šeimos herbo piešimo ir molio lipdymo konkursus, o laimėtojus apdovanojome ypatingais prizais, diplomais ir padėkomis. Bendravome su įdomiais kolektyvais, stebėjome mūšį. Renginio metu vyko amatininkų mugė, ekskursijos po miestelį, bendruomenės aukcionas, mūšio inscenizicija, vaikų pramogų zona ir dar gausybė kitų pramogų. Šiame tarptautiniame gyvosios karo istorijos festivalyje sulaukta apie 100 Lietuvos, Latvijos, Baltarusijos, Rusijos ir Lenkijos karo istorijos klubų narių. Visi jie, vilkėdami Napoleono epochos uniformas bei apsiginklavę to meto amunicija, bandė atkartoti 1812 metais įvykusį mūšį tarp Napoleono Bonaparto vadovaujamos Prancūzijos ir Rusijos imperijos kariuomenių pulkų. Deltuvos miestelyje vykęs Prancūzijos ir Rusijos karo mūšis istorijai svarbus ne vien todėl, kad čia Napoleono armija patyrė vieną iš pirmųjų savo pralaimėjimų. Tai vienintelis Napoleono armijos mūšis, vykęs Lietuvos teritorijoje. Istoriko Arvydo Pociūno duomenimis, tikrajame Deltuvos mūšyje dalyvavo 21 308 Rusijos armijos kariai, turėję 96 pabūklus. Jie kovėsi su 44 532 Prancūzijos armijos kariais, šaudžiusiais iš 92 pabūklų. Per šį mūšį iš viso žuvo 115, o buvo sužeisti 137 žmonės.

2018-06-22 Lietuvos aristokratų sąjungos nariai solidžiai atšventė organizacijos įkūrimo proga. Taip pat paminėti gegužės ir birželio mėnesio gimtadieniai. Džiaugiamės darnia ir veiklia bendruomene!

2018-05-27 vykome į vienos dienos kelionę Žagarė - Latvija. Latvijoje apžiūrėjome Duobelėje P.Upyčio muziejų ir virš 200 rūšių alyvų žydėjimą. Pakeliui aplankėme Žagarės dvaro sodybą – vieną didžiausių išlikusių dvarų sodybų Lietuvoje, kalną kur stovėjusi pilis, Barborą Žagarietę kurią planuojama paskelbti šventąja ir kitas apylinkės. Susipažinome su Žagarės miestelio istorija skaičiuojančia nuo 1198 m. Puikiai praleistas sekmadienis! Apie Žagarės dvarąBarborą Žagarietę.

2018-05-12 vykome į Zapyškį prie gotikinės bažnytėlės, pačiame Nemuno slėnyje, kur  dalyvavome Aitvarų festivalyje "Tarp žemės ir dangaus". Po renginio aplankėme netoliese esančią Pušyno poilsiavietę, kurią valdo bajorės Ina Bederfienės šeima. Puikiai praleistą laiką liudija nuotraukose užfiksuotos akimirkos. [Grįžti↑]

2018-05-10 LK Kauno karininkų ramovėje įvyko konferencija "Lietuvos Paveldas - Svarbiausias Akcentas Istorijoje", skirta Lietuvos Valstybės šimtmečiui ir kultūros paveldo metams atminti. Ačiū mūsų signatarams Romualdui Jakuboniui, Vitalijai Kraučelienei, Vilmai Mordienei ir Nomedai Gedvilaitei atstovavus organizaciją.

2018-04-07/8d. vykome į pažintinę dviejų dienų kelionę "Gardinas-Augustavo kanalas". Programa: Aplankėme istorines vietas, plaukiojome Nemunu, lankėmės teatre ir vietiniuose Šv. Velykų šventiniuose renginiuose. Turėjome daug gražaus laiko kaip stipri bendruomenė pabendrauti ir paplanuoti sekančias keliones ir renginius.  NOVGAZETA.BY

2018-03-04 Babtyno-Žemaitkiemio dvare įvyko dviejų šaunių dailininkų Vytauto Dubausko ir Rimo Čiurlionio darbų paroda, renginio antroje dalyje klausėmės puikios muzikinės programos.

Babtyno - Žemaitkiemio dvaras stovi Nevėžio dešiniajame krante, apie 2 km į pietvakarius nuo Babtų.  Dvarą prie Babtyno kaimo XVI a. įkūrė Šiukštos. Vėliau dvaras priklausė Andriui Vilimavičiui ir Jokūbui Sauginavičiui.  Nuo 1697 m. visą šimtmetį dvarą valdė Prozorai. 1797 m. Babtynas su Sitkūnų kaimu parduotas Burhardui fon Korfui. Netrukus dvarą įsigijo kunigaikščiai Giedraičiai, valdę jį iki 1830 m. Tuomet dvarą nupirko grafai Benediktas Emanuelis ir Vanda Tiškevičiai, susituokę 1820 metais. Naujasis savininkas 1846 – 1849 m. buvo gubernijos bajorų maršalka. Paskutinis dvaro šeimininkas – generolas Vladas Nagevičius (1881 – 1952) čia gyveno 1922 – 1944 metais. SENASDVARAS.LT

2017-05-21 Lietuvoje, Kauno mieste viešėjo Vokietijoje gyvenantys žinomos Europoje kilmingos šeimos atstovai Karl Anselm Fürst von Urach Graf von Württemberg, bei jo zmona Fürstin Uta Marija. 2017-08-13 - 2017-08-14 d. Kaune, Trakuose ir Vilniuje su draugišku vizitu viešėjo Vokietijoje gyvenantys kilmingieji HSH Wilhelm Albert Herzog von Urach Graf von Württemberg su sutuoktine HSH Karen Herzogin von Urach von Brauchitsch-Berghe von Trips.

[Grįžti↑]→[NAUJIENOS]

Dabar svetainėje 5 svečių ir narių nėra

Lietuvos aristokratų sąjunga
(Union of Lithuanian Aristocrats)

vienija žmones gerbiančius istoriją ir protėvių atminimą, puoselėjant Lietuvos didingos praeities, aristokratijos vertybes, patriotizmą bei nuoširdumą. Tyrinėja istorija, genealoginė heraldiką, tikrina ir tvirtina besikreipiančių asmenų kilmę, kilmingųjų bei giminės herbus ir išduoda tai patvirtinančius dokumentus, apsisprendus veikti pagal Lietuvos aristokratų sąjungos statutą, priima į organizaciją.

Bendruomenė veikia istorinio kultūros paveldo srityje, vykdo socialinę misiją-geranoriškai atrodo atskiri socialiniai vaikai bei rūpinasi neįgaliųjų, našlaičių, vienišų senjorų socialine, kultūrine gerove. Siekiame išlaikyti kilmingumo bei aristokratiškumo dvasią, kurią suvokiame daugiau nei per įvairias privilegijas ar prestižo prasmę, bet per norą prisidėti savo darbais prie visuomenės gerovės ir teisingų gyvenimo vertybių suvokimo.

Dvasios aristokratai - tai žmonės, kurie vadovaujasi kilniais širdies jausmais, protauja ir veikia širdimi. Aristokratai elegantišku elgesiu, gyvenimo stiliumi ir tvirtu pareigos jausmu. Intelektinė aristokratiška globalizacija žmonijai labai naudinga ir reikalinga. Švelni, kilni, atsargi ir budinti širdis yra dvasios aristokrato pagrindas ir siela. Didingai iškeldami aristokratijos vėliavą, savo gerais darbais įgyvendiname kilnius tikslus ir vizijas. Vadovaujamės protėvių patirtimi ir saugome jų atminimą. Dalyvaujame mūsų šalies ir pasaulio įvykiuose, žmonijos išsaugojimo ir tėvynės didybės vardan. Esame pašaukti į bendruomenę savo aristokratiška prigimtimi, širdimi ir siela.

Yra tik viena kalba - širdies kalba. Yra tik viena religija - meilės religija. Yra tik vienas Dievas ir Jis yra visur.

Esame atviri pasiūlymai prisijungti prie pilietinių akcijų, iniciatyvų ir renginių. Idėjų ir pasiūlymų laukiame el. paštu Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, norint jį peržiūrėti.

Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, norint jį peržiūrėti. Andriaus Krivicko herbasRomualdo Jakubonio herbas  Nemokami skaitikliai!Jūsų SMS dovana svetaineiHostingas Serveriai.ltSvetainių kūrimas Dizaineriai.ltProfesionalus Hostingas.lt Dedikuoti.lt serveriai